Merdon Arrow 2019 Results
[table caption=”Tournament Prizes” width=”750″ colwidth=”270|270|270″ colalign=”left|left”] PRIZE,Archer,Club
Captain Of The Arrow,Gary Caldwell, Southampton Archery Club
Lieutenant of the Arrow,Gary Holly,Havant & Hayling
Lady Paramount Prize,Mike Stevens,Talisman Bowmen
[/table]
[table caption=”Colour Prizes” width=”750″ colwidth=”270|270|270″ colalign=”left|left”] PRIZE,Archer,Club
Gold Colour Prize,Simon Cousins ,Havant & Hayling
Red Colour Prize,Michael innells,Forest of Bere Bowmen
Blue Colour Prize,Keith Tatman,Talisman Bowmen
Black Colour Prize,Dean Chambers,Talisman Bowmen
White Colour Prize,Keith Tatman,Talisman Bowmen
[/table]
[table caption=”Ladies Longbow” width=”750″ colwidth=”270|270|50|200″ colalign=”left|left|center|left”] Archer,Club,SCORE,Result
Rebecca Giddings,Forest of Bere Bowmen,56,1st Ladies Longbow
[/table]
[table caption=”Gents Longbow” width=”750″ colwidth=”270|270|50|200″ colalign=”left|left|center|left”] Archer,Club,SCORE,Result
Steve Trinder,Havant & Hayling,104,1st Gents Longbow
[/table]
[table caption=”Ladies Barebow” width=”750″ colwidth=”270|270|50|200″ colalign=”left|left|center|left”] Archer,Club,SCORE,Result
Gemma Stafford,Southampton Archery Club,241,1st Lady Barebow
Rebecca Tinney,Havant & Hayling,233,2nd Lady Barebow
Molly Poynton,Havant & Hayling,171,3rd Lady Barebow
[/table]
[table caption=”Junior Gents Barebow” width=”750″ colwidth=”270|270|50|200″ colalign=”left|left|center|left”] Archer,Club,SCORE,Result
Reece Gauntlet,Bourne 55,287,1st Junior Gents Barebow
[/table]
[table caption=”Gents Barebow” width=”750″ colwidth=”270|270|50|200″ colalign=”left|left|center|left”] Archer,Club,SCORE,Result
Michael Benwell,Forest of Bere Bowmen,407,1st Gents Barebow
Richard Heathcote,Talisman Bowmen,397,2nd Gents Barebow
Matthew Harrison,Southampton Archery Club,275,3rd Gents Barebow
Nigel Cam,Bourne 55,211,
Dave Allen,Talisman Bowmen,202,
Stuart Watson,Bourne 55,161,
Glyn Shaw,RNSCA,158,
Steve Wombwell,RNSCA,139,
Andy Traves,Talisman Bowmen,102,
[/table]
[table caption=”Ladies Recurve” width=”750″ colwidth=”270|270|50|200″ colalign=”left|left|center|left”] Archer,Club,SCORE,Result
Rehina Coxen,Havant & Hayling,343,1st Ladies Recurve
Sarah Collins,Havant & Hayling,258,2nd Ladies Recurve
Angela Goldstein,Havant & Hayling,228,3rd Ladies Recurve
Sue Heanes,Alton & Four Marks Archers,227,
[/table]
[table caption=”Junior Gents Recurve” width=”750″ colwidth=”270|270|50|200″ colalign=”left|left|center|left”] Archer,Club,SCORE,Result
Mike Stevens,Talisman Bowmen,430,1st Junior Gents Recurve
Oliver Ryan,Talisman Bowmen,148,2nd Junior Gents Recurve
[/table]
[table caption=”Gents Recurve” width=”750″ colwidth=”270|270|50|200″ colalign=”left|left|center|left”] Archer,Club,SCORE,Result
Michael Pinnells,Forest of Bere Bowmen,545,1st Gents Recurve
John Taylor,Forest of Bere Bowmen,503, 2nd Gents Recurve
Simon Cousins,Havant & Hayling,478, 3rd Gents Recurve
Gary Carr,AC Delco Bowmen,470,
Phil Butler,AC Delco Bowmen,459,
Aaron Marsh,Bourne 55,447,
Alan Dabbs,Havant & Hayling,434,
Gary Holy,Havant & Hayling,401,
Mark Farnell,Havant & Hayling,359,
Andrew Poynton,Havant & Hayling,328,
John Barnsley-Parsons,Talisman Bowmen,317,
Darren Jeffrey,Havant & Hayling,300,
Keith Tatman,Talisman Bowmen,263,
Dean Chambers,Talisman Bowmen,243,
[/table]
[table caption=”Gents Compound” width=”750″ colwidth=”270|270|50|200″ colalign=”left|left|center|left”] Archer,Club,SCORE,Result
Gary Caldwell,Southampton Archery Club,639,1st Gents Compound
Graham Rosamond,AC Delco Bowmen,576,2nd Gent Compound
Andy Constable,Bowman of Petersfield,378,
[/table]